Kontakty

Aktualności

FC WROCŁAW ACADEMY TURBO CUP - 8.III.2014 OLEŚNICA

• autor: widzewlodz2004, 2014-03-15 00:00

"W pierwszej edycji TURBO CUP organizowanego przez FC Wrocław Academy mieliśmy okazję obejrzeć wiele dramatycznych, stojących na bardzo wysokim poziomie spotkań. Z przyjemnością oglądaliśmy wszystkie mecze, między innymi te, które stały się już klasykami rozgrywek w tej kategorii wiekowej (AP Śląsk Wrocław – WKS Śląsk Wrocław, czy FC Wrocław Academy – Widzew Łódź...takimi spostrzeżeniami zaczęła się relacja z turnieju :)

Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce :)) fotki z turnieju dostępne w galerii .

Rankiem, w dniu 8 marca udamy się do Oleśnicy (niedaleko Wrocławia) by zawodnicy rozegrali turniej organizowany przez FC Wrocław Academy - TURBO CUP

Miejscem rozgrywek będzie  HALA SPORTOWA MOKIS W OLEŚNICY przy ulicy Kochanowskiego 4.

11:52 FC WROCŁAW AKADEMY

Turniej organizowany jest dla rocznika 2004 i młodsi.

ORGANIZATOR ZAPEWNIA :
- podstawową opiekę medyczną
- napoje podczas zawodów ( woda mineralna)
wyżywienie dla uczestników w formie obiadu
- podstawowe ubezpieczenie
- upominki dla wszystkich uczestników
- atrakcyjne nagrody
- loterię dla uczestników
- wysoki poziom sportowy rozgrywek ( w turnieju biorą udział szkółki m.in.z zespołów ekstraklasy)
- profesjonalną organizację turnieju
- zawody na hali sportowej o wysokim standardzie (organizacja zawodów międzynarodowych)
- doskonałą zabawę

RUNDA WSTĘPNA
W pierwszym etapie 9 drużyn zostanie rozlosowanych na trzy grupy A, B i C. Losowanie przeprowadzi
organizator przed turniejem, w losowaniu nie będą rozstawione żadne drużyny. W grupach zespoły
grają systemem każdy z każdym.
RUNDA KWALIFIKACYJNA
Na podstawie wyników rundy wstępnej utworzone zostaną trzy kolejne trzyzespołowe grupy:
D – trafią do niej zespoły które zajmą pierwsze miejsce w grupie A, drugie miejsce w grupie B i trzecie
miejsce w grupie C;
E – trafią do niej zespoły które zajmą pierwsze miejsce w grupie B, drugie miejsce w grupie C i
trzecie miejsce w grupie A;

F – trafią do niej zespoły które zajmą pierwsze miejsce w grupie C, drugie miejsce w grupie A i trzecie
miejsce w grupie B;
W grupach D, E i F drużyny ponownie grają systemem każdy z każdym, do tego etapu wszystkie
drużyny przystępują z zerowym dorobkiem punktowym.
RUNDA FINAŁOWA
Na podstawie wyników rundy kwalifikacyjnej utworzone zostaną grupy finałowe:
GRUPA ZŁOTA – trafią do niej zwycięzcy grup D, E i F.
GRUPA SREBRNA – trafią do niej zespoły, które zajmą drugie miejsca w grupach D, E i F.
GRUPA BRĄZOWA – trafią do niej zespoły które zajmą trzecie miejsca w grupach D, E i F.
Za zwycięstwo w meczu w regulaminowym czasie drużyna otrzymuje 3 punkty, drużyna pokonana – 0
punktów. W przypadku zakończenia meczu wynikiem remisowym rozegrana zostanie tzw. „szwedzka
dogrywka” (co minutę boisko opuszcza jeden zawodnik). Rozpoczynamy ją od gry 5x5 (4+1),
następnie 4x4, 3x3 i 2x2. Mecz kończy zdobyta przez zespół złota bramka. W konfiguracji 2x2 gramy
aż do rozstrzygnięcia meczu, przy czym w tej konfiguracji gola można strzelić tylko z połowy
przeciwnika. Drużyna, która wygra „szwedzką dogrywkę” otrzymuje 2 punkty, drużyna pokonana 1
punkt. W dogrywce czas jest zatrzymywany w celu zejścia zawodnika i rozpoczyna zespół który w
momencie „gwizdka” był w posiadaniu piłki (jednak wznowienie gry następuje ze środka boiska a nie
z miejsca zakończenia poprzedniej dogrywki). W konfiguracji 5x5 o posiadaniu piłki decyduje
losowanie. Bramki i asysty zdobyte w dogrywkach nie liczą się do statystyk indywidualnych
zawodników.
O kolejności miejsc w grupach decyduje liczba punktów. Jeśli dwie drużyny mają taką samą liczbę
punktów o miejscu w grupie decyduje w następującej kolejności:
a) wynik bezpośredniego spotkania w grupie,
b) wynik bezpośredniego spotkania we wcześniejszej fazie turnieju jeśli takie miało miejsce,
c) lepsza różnica bramek w meczach grupowych,
d) większa liczba zdobytych bramek w meczach grupowych,
e) większa liczba punktów zdobyta w całym turnieju,
f) lepsza różnica bramek w całym turnieju,
g) większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,
h) rzuty karne (wykonujemy po 3 rzuty karne)
Jeśli trzy drużyny w grupie mają taką samą liczbę punktów o miejscu w grupie decyduje w
następującej kolejności:
a) lepsza różnica bramek w meczach grupowych,
b) większa liczba zdobytych bramek w meczach grupowych,
c) większa liczba punktów zdobyta w całym turnieju,
d) lepsza różnica bramek w całym turnieju,
e) większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,
Jeśli dla trzech drużyn, które mają taką samą liczbę punktów po zastosowaniu któregoś z kryteriów
jedna z drużyn okaże się być „gorsza” lub „lepsza”, dla pozostałych dwóch stosujemy kryteria jak dla
dwóch drużyn o takiej samej ilości punktów.
Drużyny mające zamiar uczestniczyć w zawodach winny przedłożyć organizatorowi, przed pierwszym
swoim meczem, listę zawodników z następującymi danymi: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer
koszulki (załącznik - Lista Zawodników). Drużyny obowiązuje jednolity strój sportowy podczas gry oraz
stały numer na koszulce. Maksymalna lista zawodników zgłoszonych do turnieju 11.
Czas gry w grupach A, B, C, D, E, F, GRUPIE SREBRNEJ i GRUPIE BRĄZOWEJ – 12 minut

a w GRUPIE
ZŁOTEJ – 18 minut bez zmian stron.

Boisko 40x20 metrów. Bramki 3x2 metry. Liczba zawodników na
boisku pięciu plus bramkarz (5+1). Rzut karny z odległości 6 metrów. Wprowadzenie piłki z autu nogą
po parkiecie (do wysokości kolan według interpretacji sędziego). Zawodnik wprowadzający piłkę do
gry z autu nie może zdobyć bramki. Zmiany hokejowe (powrotne) wykonywane w strefie zmian.
Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie własnej połowy boiska (piłka jest w grze,
gdy opuści pole karne). Z rozpoczęcia gry ze środka boiska nie można zdobyć
bezpośrednio bramki. Odległość od piłki zawodników drużyny broniącej przy
stałych fragmentach gry (włączając auty) wynosi 3 m. Nie obowiązuje pozycja
spalony. Żółta kartka – drużyna gra w osłabieniu przez 1 minutę lub do
momentu utraty bramki. Czerwona kartka - drużyna gra w osłabieniu 3
minuty, zawodnik wykluczony do końca meczu w którym otrzymał czerwoną
kartkę i w kolejnym. W przypadku szczególnie nagannego zachowania lub brutalnego faulu
organizator w porozumieniu z sędzią zawodów może podjąć decyzję o wykluczeniu zawodnika do
końca turnieju.
Oficjalną piłką turnieju jest piłka UHLSPORT TC 290 ULTRA LITE
Organizator zastrzega sobie możliwość ostatecznej interpretacji regulaminu i przepisów gry.

Organizator zapewnia pomoc medyczną podczas turnieju w postaci obecności lekarza.
9) NAGRODY
Wszyscy zawodnicy z GRUPY ZŁOTEJ, GRUPY SREBRNEJ i GRUPY BRĄZOWEJ otrzymają pamiątkowe
puchary i nagrody rzeczowe.

Drużyny z pozycji 4-9 otrzymają pamiątkowy puchar a ich wszyscyzawodnicy pamiątkowe medale.
Zostanie przyznany puchar Fair-Play dla drużyny, która popełni najmniej przewinień w Turnieju
(punkty karne przyznawane za przewinienia: 1 faul, 2 żółta kartka, 3 czerwona kartka, w przypadku
takiej samej ilości punktów karnych o przyznaniu nagrody decyduje w kolejności: mniejsza ilość
czerwonych kartek, mniejsza ilość żółtych kartek, decyzja organizatora)
Wyróżnieni nagrodami indywidualnymi zostaną: wyróżniający się zawodnik turnieju, najlepszy
asystujący, najlepszy strzelec, najlepszy obrońca i najlepszy bramkarz turnieju.

O wyróżnieniach w kategoriach najlepszy strzelec i asystent decydują statystki prowadzone przez
organizatora. W przypadku równej ilości goli lub asyst decyduje wyższa pozycja drużyny Zawodnika.
O wyróżnieniach w kategoriach najlepszy bramkarz, najlepszy obrońca, wyróżniający się zawodnik
decyduje głosowanie Trenerów (załącznik – karta głosowania) drużyn biorących udział w Turnieju
oraz przedstawiciela organizatora. Zasady głosowania: każdy trener oraz przedstawiciel organizatora
we wskazanych kategoriach ma prawo przyznać punkty TRZEM zawodnikom (3 punkty dla
najlepszego, 2 i 1 punkt dla kolejnych). Trener nie może głosować na zawodnika swojej drużyny. W
przypadku równej ilości punktów o przyznaniu wyróżnienia decydująca jest większa ilość punktów
przyznana przez organizatora. W przypadku gdy organizator nie przyznał punktów zawodnikom
o najwyższej ilości punktów o przyznaniu wyróżnienia decyduje wyższa pozycja drużyny zawodnika w
Turnieju. W kategorii wyróżniający się zawodnik turnieju zachęcamy osoby głosujące do oceny
wszechstronności zawodników, w szczególności: wyszkolenia technicznego, umiejętności wpływania
na zespołową grę drużyny, umiejętności kierowania poczynaniami innych zawodników, potrafiącego
przyczynić się do szybkiego inicjowania akcji zespołu (dotyczy to również bramkarza) bądź do
posiadającego umiejętności skutecznego przerywania akcji przeciwnika. Jeśli w wyniku głosowania
najwięcej punktów otrzyma zawodnik, który jest już laureatem jednej z nagród indywidualnych
nagroda przypadnie kolejnemu zawodnikowi.
Jeżeli z jakichkolwiek powodów powyższe zasady przyznawania wyróżnień nie pozwolą wyłonić
laureata poszczególnych kategorii, o przyznaniu wyróżnienia decyduje organizator